BMW X1 sDrive 16d

BMW - X1

2018 / Дизел / 81000 км.

ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛО

Услуги

Целосна историја на сервисирање   Да

Број на претходни сопственици   1

Достапно: Веднаш


Технички податоци:

Километража (km)   81.000

 • Цилиндри 3
  Зафатнина 1496 cm3
  Моќност (kW) 85
  Моќност  (КС) 116 КС


  Дополнителна опрема:

 • Мултифункции на волан
 • Спортски кожен волан
 • Сигурносни навртки на тркала
 • Steptronic 7 степена автоматска трансмисија
 • 17” алуминиумски  наплатоци “ Double spoke style 385 “
 • Мониторинг на притисок во гуми
 • Автоматска работа на капак од багажник
 • Кровни шини црни
 • Паркинг камера назад
 • Велурски патосници
 • Внатрешен и надворешни ретровизори со автоматско затемнување и електрично склопување
 • Пушачки пакет
 • Преден потпирач за рака
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Автоматска клима
 • Темпомат
 • Светлосен пакет
 • LED предни светла
 • Park Assist – помош при паралелно паркирање ( во комбинациај со 508 )
 • HiFi музички систем ,205W дигитален засилувач , 7 звучници
 • Проширена врска за Bluetooth мобилен телефон

“ Alpine White “ неметалик


Детали

BMW X2 xDrive 20d

BMW - X2

2024 / Дизел / 5000 км.

ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛО

Услуги

Целосна историја на сервисирање   Да
Број на претходни сопственици   1

Вози

Управување   Лева
Менувач   Автоматик
Моќност на мотор (KW)   120
Капацитет на цилиндер  1995

Состојба

Километража (km)   5000

Атрибути

Модел   X2 xDrive 20d
Тип на каросерија   SUV
Година на модел    2024

Животна средина

Тип на гориво    Дизел

Друго

Дигитална инструмент табла
Кожа/Штоф седишта
Автоматски двозонски клима уред
Адаптивен темпомат
Keyless отклучување и стартување на автомобилот
Паркинг сензори напред/назад и паркинг камера назадДетали

MINI Countryman D

MINI - Countryman

2024 / Хибрид - бензин / електрична енергија / 5000 км.


Детали

MINI Cooper S

MINI - Cooper S

2023 / Бензин / 16000 км.

ДЕТАЛИ ЗА ВОЗИЛО

Услуги

Целосна историја на сервисирање    Да

Вози     

Управување     Лева
Менувач    Автоматски менувач
Моќност на мотор (КС)   178
Моќност на мотор (KW)  131
Број на цилиндри     4
Капацитет на цилиндер   1998

Состојба

Километража (km)   16000

Атрибути

Серија    MINI Cooper S
Модел    MINI Cooper S
Број на врати        3
Број на седишта    4
Година на модел   2023

Животна средина

Тип на гориво   Бензин

Детали

BMW X5 xDrive 30d

BMW - X5

2020 / Дизел / 89891 км.
 • Вози

  Управување
  Лева
  Моќност на мотор (KW)
  195
 • Состојба

  Километража (km)
  89891
  Програма на користени возила
  BMW Premium Seletion
 • Атрибути

  Серија
  BMW X5
  Модел
  BMW X5 xDrive 30d
  Стил на каросерија
  M Спорт пакет
  Тип на каросерија
  SUV
  Основна боја
  Црна
  Боја“
  Carbon Black
  Тип на боја
  Металик
  Тип на внатрешност
  Кожа
  Број на врати
  5
  Број на седишта
  5
  Година на модел
  2020
 • Животна средина

  Тип на гориво
  Дизел
 • Друго

  M Спорт пакет
  М ознаки на прагови на врати
  M потпирач за нога
  М спорт сопирачки со сини шепи
  Издувни цевки со специфична М геометрија
  “ Steptronic “ палки за пренос на волан
  Кожа “ Vernasca “ Black со контрасни штепови во “ Brown “
  20” M алуминиумски наплатоци “ Star Spoke style 740 M Bicolour “ со мешани Run-flat пневматици
  Адаптивно М потпирање-сетирање на спортско потпирање со прилагодени амортизери.
  Инструмент плоча обвиена во “Sensatec” кожа
  Кровни шини “ Mirror finish Shadow Line “
  Спортски седишта за возач и совозач
  Лајсни “ Aluminium Tetragon “
  LED светла за магла
  М Кожен волан
  М Аеродинамичен пакет
  BMW Individual “ High gloss Satin Chrome “ надворешни лајсни пакет
  BMW Individual внатрешна црна кровна облога Антрицит
  Панорамски сончев кров
  Велурски патосници
  Греење на предни седишта
  Park Assistant – составен од камера назад,овозможува самопаркирање на паралелни и латерални места, системот содржи и “Active Park Distance control” со автоматско сопирање до 5км/ч кога возилото се дви
  Триаголник и прибор за прва помош
  Кожа “ Vernasca “ design – perforated Coffe | Black
  Адаптивни LED предни светла
  Автоматско вклучување на долги светла
  Активен темпомат со Stop&Go функција
Детали